Tworzenie stron internetowych Słupsk

Strona internetowa stworzona dla stolarza ze Słupska
Strona internetowa stworzona dla stolarza ze Słupska
Responsywne strony internetowe, systemy zarządzania treścią, hosting, domena... Tworzenie stron internetowych wiąże się z koniecznością poznania wielu wyrażeń i nazw, które mogą nam nic nie mówić. Dlatego nawiązując współpracę z Klientem staramy się jasno i czytelnie wyjaśnić wszystkie pojęcia, aby zoptymalizować ofertę pod kątem jego wymagań.

Strony wykonane w technice RWD (Responsive Web Design) samoczynnie dostosowują swój układ do rozmiaru okna przeglądarki, dzięki czemu jej treść i zdjęcia dobrze się prezentują zarówno na dużych ekranach, jak i smartfonach czy tabletach. Responsywna strona www jest więc uniwersalna i obsługuje różne rozdzielczości w zależności od przekątnej ekranu. Decydując się na budowę strony należy pamiętać, że za ponad połowę ruchu w internecie odpowiadają urządzenia mobilne. Ważne jest więc, aby strona internetowa wyświetlała się poprawnie u każdego użytkownika.

CMS – system zarządzania treścią

Content Management System - oprogramowanie umożliwiające zarejestrowanym użytkownikom samodzielnie zarządzać swoją stroną www. Poprzez panel administracyjny klient może aktualizować i rozbudowywać stronę bez pomocy jej autora. W zależności od potrzeb system może być dostosowany do tworzenia nowych podstron, edycji treści i danych kontaktowych, wymiany zdjęć, budowania galerii, dodawania aktualności i filmów, prowadzenia bloga czy kontaktu z osobami odwiedzającymi stronę poprzez formularze. Wyższy koszt budowy strony internetowej opartej na systemie CMS przekłada się na jej późniejszą bezkosztową rozbudowę – oszczędzamy na zlecaniu aktualizacji informatykowi.

Hosting – utrzymanie strony internetowej na serwerze

Strona www słupskiego parku trampolin
Strona www słupskiego parku trampolin
Po wykonaniu strony należy opublikować ją w internecie. Do tego celu niezbędny jest serwer, na którym przechowywane będą pliki źródłowe strony. Hosting najczęściej rozliczany jest w cyklu rocznym, może obejmować też usługi dodatkowe, takie jak poczta elektroniczna czy opieka nad stroną www. Zlecając budowę strony naszej firmie, hosting na pierwszy rok otrzymasz gratis.

Domena internetowa, czyli własny adres strony www

Rejestracja domeny internetowej pozwala przypisać wybrany adres strony do jej właściciela. Abonent związany jest z domeną bezterminowo, warunkiem jest odnawianie okresu ważności domeny po upływie roku. Nieprzedłużona domena po zakończeniu okresu rozliczeniowego powróci na rynek i będzie dostępna do rejestracji przez kolejne osoby. Częstą praktyką jest przechwytywanie takich domen przez inne firmy, które albo wykorzystują je do własnych potrzeb, albo oferują dalszą odsprzedaż. W Graffik Studio pilnujemy, aby wszystkie domeny były przedłużane w terminie – nawet wtedy, gdy klient spóźni się z płatnością. Dzięki temu jego strona internetowa oraz poczta działa nieprzerwanie, pozwalając utrzymać stały kontakt z innymi użytkownikami.
Zadzwoń: 720 00 10 20